Światło jest jednym z najważniejszych składników oddziałujących zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne każdego człowieka. Po zachodzie słońca każde wnętrze trzeba jednak sztucznie doświetlić, a kompozycja świetlna może wpłynąć na poprawę humoru, stworzenie ciepłej atmosfery albo sprawić, że staniemy się bardziej efektywni podczas pracy. Oświetlenie wewnętrzne to także bardzo ważny element wystroju mieszkania – zdarza się nawet, że do swojego wymarzonego żyrandola domownicy dobierają pozostałe akcesoria i meble.

Światło to podstawa w budowie wrażenia i atmosfery. Dobrze dobrane lampy potrafią więc zdziałać cuda. Współczesna technologia pozwala na realizację osobliwych i niebywałych projektów oświetlenia. Funkcjonalne żarówki i moduły ledowe sprawiły, że powstały lampy o niepowtarzalnym designie – dziś pragniemy zaprezentować jedne z takich nowoczesnych żyrandoli.

Wirujące i hipnotyzujące lampy spiralne

Lampy spiralne to modele stanowiące wyraz artystycznej twórczości. Uzupełniają wnętrze o coś wyjątkowego i szczególnego – element przywodzący na myśl sztukę nowoczesną. Fantazyjne kształty zwisające na środku salonu czy jadalni sprawiają wrażenie lekkości i hipnotyzują swoimi formami. Spiralne ułożenie sprawia, że te nowoczesne żyrandole delikatnie wirują nad sufitem, rozpraszając światło. Tworzą niesamowitą atmosferę, która nadaje ekskluzywnego charakteru pomieszczeniom. Wszystko za sprawą unikatowego i nowoczesnego rozwiązania technologicznego. Formy lamp spiralnych powstały dzięki modułom ledowym, które tworzą taflę światła. Nie widać więc w nich punktowego źródła światła tak jak w żyrandolach wyposażonych w tradycyjne żarówki. Ponadto są świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących ekologię – oświetlenie ledowe pobiera znacznie mniej prądu.

Jaką lampę spiralną wybrać, by stworzyć wnętrze o ekskluzywnym charakterze?

Duża i szeroka lampa spiralna, która zwisa nad głowami pasuje szczególnie do dużego i wysokiego pomieszczenia – wówczas zostanie prawidłowo wyeksponowana. Świetnie prezentuje się we wnętrzach minimalistycznych, chłodnych i surowych zestawiona z prostymi dodatkami. Mniejsze lampy spiralne mogą z powodzeniem zawisnąć we wnętrzu o niewielkim metrażu, a także świetnie uzupełnią przestrzeń konferencyjną czy hotelową. Jeśli chcesz podkreślić ekskluzywny charakter swojego mieszkania postaw na lampę led w kolorystyce złota czy srebra, która będzie stanowić elegancki dodatek. Wśród naszych propozycji znajdziesz model Italux Capita o delikatnie zmatowionej powierzchni lub połyskujący i nieco bardziej odważny Sanico Lens, które od kilku sezonów cieszą się wysokim uznaniem wśród klientów.

Ekskluzywność wnętrza można uzyskać dzięki detalom takim jak nowoczesne żyrandole. Jednakże jest jeden warunek – musi to być to wyjątkowy i unikatowy dodatek, który będzie miał szansę wybić się spośród innych przedmiotów. Niezwykle delikatne, subtelne i minimalistyczne lampy spiralne stworzą w pomieszczeniu klimat luksusu – przekonaj się sam!