Planujesz zmianę oświetlenia w 2021 roku i zastanawiasz się, jakie rozwiązania wybrać? Moda w tej dziedzinie zmienia się dosyć subtelnie, a różne style przenikają się, w zależności od charakteru wnętrza. Nie zawsze łatwo się zorientować, jakie oświetlenie będzie modne w następnym sezonie, dlatego dziś przedstawiamy główne nurty w oświetleniu, które będą królowały w 2021 roku!

Powrót do natury

Od kilku lat moda na ekologiczny tryb życia nie mija, a wręcz staje się coraz silniejsza. Wszyscy marzą o mitycznym już domku na wsi i dążą do niego wystrojem wnętrz. Nie inaczej miewa się oświetlenie. Lampy rustykalne nawiązują do natury nie tylko swoim fasonem, lecz także wykonaniem. Często są zrobione z włókna szklanego, nierzadko z elementami drewna. Znajdziemy wśród nich naturalne materiały, takie jak len czy bawełna oraz ziemistą paletę barw. Wszelkie odcienie brązu mile widziane. Królują proste formy, często geometryczne, a także ażurowe abażury. Nowością wśród nich będą lampy w wersji XXL, doskonałe do przestronnych wnętrz, oraz barwione szkło np. w kolorze zielonym.

Wariacją oświetlenia wewnętrznego  są lampy orientalne. Zwykle nawiązują charakterem do kultury Indii, ale bywają też takie inspirowane innymi wschodnimi krajami. Ten typ lamp może być bardziej strojny i korzystać z szerszej, wyrazistej palety barw. Z pewnością sprawdzi się w pomieszczeniach, w których pełno jest roślin, łapaczów snów czy makramowych ozdób. Ciężko jednak mówić tu o uniwersalności tego typu lamp. Zwykle stanowią bardziej element ozdobny niż praktyczne źródło dodatkowego światła.

Praktyczne i minimalistyczne podejście do lamp 

Jednocześnie popularności nie tracą także lampy w stylu skandynawskim. Minimalistyczne i bardzo praktyczne formy oraz stonowane, jasne kolory to gwarancja dobrego zakupu. W przypadku lamp w stylu skandynawskim właściwie nie da się pomylić, ponieważ jest to styl na tyle uniwersalny, że każdy zakup będzie tym właściwym i pasującym do wnętrza. Triumfować będzie z pewnością firma Marksjold – lampy, które sprzedają obfitują w proste, wręcz surowe kształty. Minimalizm w najczystszej postaci. W przeciwieństwie do lamp rustykalnych, Marksjold nie będzie stanowił domowej ozdoby, raczej przejmie funkcję dyskretnego źródła światła, wtapiającego się w stylowe tło.

Jak wszystko w tym sezonie, również oświetlenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne będzie obfitowało w zaokrąglone, opływowe kształty, kojarzące się z domowym ciepłem i bezpieczeństwem. Idealne do harmonijnych, spokojnych wnętrz kuliste żyrandole umocnią swoją pozycję. Modne będą również złote akcenty. Jednak nie chodzi tutaj o staromodne, pałacowe żyrandole i ciężkie lampy. Raczej o minimalistyczne bryły, które samą swoją formą stanowią nie tylko doskonałe oświetlenie, ale także intrygujący wystrój. Nie zabraknie wśród nich lamp wiszących, jak i tych stojących.

Jesteś ciekawy, co na przyszły sezon przygotowali dla nas czołowi producenci tacy jak Kalnux, Marksjold, Eglo czy Nowodvorski? Przejrzyj naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!