Oświetlenie schodowe

Współczesne aranżacje wnętrz pozwalają nadawać niemal wszystkim elementom naszego domu lub mieszkania funkcji estetycznych. To zdecydowanie największe zwycięstwo dzisiejszego projektowania. Schody nie są w tej materii wyjątkiem – dzisiaj nie służą już tylko przemieszczaniu się między kolejnymi poziomami budynku. Ich zadania są o wiele bardziej rozbudowane, a piękny i efektowny wygląd jest jednym z nich. Aby nasze schody robiły wrażenie, należy je odpowiednio wyeksponować. Oświetlenie schodowe nadaje się do tego idealnie.

Oprawy wbudowane w ścianę

Oświetlenie schodowe

Oświetlenie schodowe

Drewniane, metalowe, kamienne, wykonane z tworzywa, proste, spiralne – schody w naszych domach przyjmują najróżniejszą formę i wygląd. Wkomponowanie schodów w przestrzeń mieszkalną w taki sposób, aby wyglądały one efektownie, a przy tym tworzyły harmonijną całość z całą resztą wystroju naszego wnętrza, wymaga doświadczenia i doskonałego wyczucia przestrzeni. Oświetlenie schodowe spełnia w tym procesie wiele funkcji: poza efektem wizualnym i estetycznym, zapewnia także bezpieczeństwo, co ma szczególne znaczenie w domu, gdzie są dzieci i osoby starsze. Ważne więc, aby dobrać takie oprawy oświetleniowe, i rozmieścić je w takiej odległości, aby zagwarantować odpowiednią ilość światła, a przy tym móc cieszyć się niebanalną stylizacją. Doskonale w takich warunkach sprawdzi się lampa ścienna do zabudowy Spotline Frame Curve, którą montuje się w ścianie, dzięki czemu oprawa tworzy z nią równą płaszczyznę. Wygląda to bardzo efektownie, a sama oprawa, dzięki wykorzystaniu technologii LED zapewnia mniejsze zużycie energii.

Odległość montowania opraw

Oprawy do wbudowania najlepiej sprawdzają się przy oświetlaniu schodów, jednak aby cała kompozycja prezentowała się okazale, a przy tym zapewniała odpowiednie światło, niezbędne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. W zależności od rodzaju oprawy i mocy żarówek, lampy schodowe umieszczamy w określonej odległości. Z reguły jest to dystans pomiędzy 50 a 100 cm. Można także przyjąć regułę ilości stopni schodowych, dzięki czemu schody zostaną oświetlone równomiernie. Do oświetlania schodów doskonale nadają się również kinkiety, np. kinkiet Nowodvorski Eye. Można montować je zarówno na jednakowej wysokości, jak i schodząc niżej, wraz z obniżaniem się kolejnych stopni schodów.

Oświetlenie schodowe to niezwykle modny i stosunkowo nowy trend, spotykany głównie w nowo budowanych domach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować go w istniejących już wnętrzach, nadając naszym schodom zupełnie nowe oblicze i zwiększając komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.

Proponowane produkty: