Lampowentylator to uniwersalne i funkcjonalne urządzenie, które łączy zalety wentylatora oraz lampy sufitowej. Równomiernie rozprowadza chłodne powietrze podczas upalnych temperatur oraz stanowi centralne źródło światła w pomieszczeniu. Decydując się na wybór konkretnego urządzenia, warto wpasować je w styl wnętrza, co dodatkowo poprawi jego estetykę.

Dlaczego warto kupić lampowentylator? 

Za popularnością lampowentylatorów przemawiają ich liczne zalety takie jak:

 • łączenie dwóch funkcji (oświetlenia i wentylacji) w jednym urządzeniu,
 • znacznie większa energooszczędność w porównaniu do chłodzenia klimatyzacją,
 • polepszenie jakości powietrza w pomieszczeniu poprzez jego cyrkulację,
 • możliwość użytkowania urządzenia zimą – poprzez wsteczny kierunek ruchu łopat, ciepłe powietrze jest spychane w dół, co pozwala znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu,
 • komfort użytkowania ze względu na cechy dodatkowe poszczególnych modeli, np. sterowanie pilotem, wybór prędkości i trybu obrotu śmigieł, ustawianie natężenia i koloru światła, wyłącznik czasowy itp.,
 • liczne walory dekoracyjne urządzeń.

Zakup lampowentylatora pozwala też na oszczędność  przestrzeni. Jedno urządzenie zajmuje mniej miejsca niż dwa, zaś zakup lampy i wentylatora osobno, to dodatkowe obciążenie dla domowego budżetu.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakrupie lampowentylatora?

Podstawowe cechy, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie lampowentylatora, to:

 • metraż pomieszczenia – w mniejszych (do 10 m2) sprawdzą się urządzenia o rozpiętości łopat do 70 cm, w średnich (do 15 m²) do 105 cm. Z kolei w pomieszczeniach o metrażu ok. 20 m² warto zamontować urządzenie o rozpiętości łopat ok. 140 cm,
 • moc – nie powinna być mniejsza niż 20 W,
 • prędkość obrotów silnika –  w granicach 250 obr./min, warto zdecydować się na model z możliwością sterowania prędkości,
 • możliwość wyboru kierunku ruchu łopat, co pozwoli na użytkowanie lampowentylatora także zimą,
 • głośność pracy – powinna mieścić się w zakresie 40-45 dB, większe urządzenia z reguły generują większy hałas.

Dla komfortu korzystania z lampowentylatora warto sięgnąć po model wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak obsługa za pomocą pilota, dobór cech oświetlenia itp. Nie bez znaczenia jest także długość okresu gwarancji. Ponadto warto wziąć pod uwagę wygląd lampowentylatora, tak by dobrze wpasował się w design pomieszczenia.

Lampowentylatory – propozycje urządzeń od wiodących producentów

Bogata oferta lampowentylatorów dostępnych w sklepie hurtelektryczny.pl pozwala na dobór urządzenia dostosowanego do konkretnego pomieszczenia.

Lampowentylatory Eglo

Lampowentylatory Eglo to urządzenia, które zadowolą koneserów klasyki, jak i nowoczesności. Poszczególne modele cechuje geometryczna lub nieco bardziej subtelna budowa, a także przyciągająca wzrok kolorystyka. Ponadczasowy design modeli Cadiz, Susale i Ballina wpisze się w styl każdego wnętrza. Model Las Palmas wniesie nieco fantazji do pomieszczenia w styl glamour i art deco. Styl nowoczesnych wnętrz podkreślą modele Gelsina, Varadero, Trinidad, Sesimbra, Ciralli, Bondi, i Antbes. Urządzenia tej marki cechuje cicha i energooszczędna praca. Dużym udogodnieniem jest obsługa niektórych modeli przy pomocy pilota, który pozwala na wybór jednej z kilku prędkości roboczych, trybu (lato/zima) oraz wyłącznika czasowego. Lampowentylatory Eglo objęte są gwarancją od 2 do 5 lat.

Lampowentylatory Globo

Firma Globo należy do uznanych w Polsce i Europie liderów produkcji lampowentylatorów. W jej ofercie znajdują się wysokiej jakości urządzenia o klasycznym wyglądzie. W zależności od modelu, sterowane są pilotem lub włącznikiem sznurkowym. Ciekawą cechą modeli Azura, Champion, Alana, Ugo i Jerry są dwustronne łapy, które można przekładać, zmieniając kolorystykę i styl urządzeń. Silniki niektórych z nich, objęte są aż 10-letnią gwarancją. Wybrane lampowentylatory Globo posiadają regulowaną długość zawieszenia lampy i możliwość montażu na skośnych sufitach.

Lampowentylatory Trio

Osoby ceniące minimalistyczny design i oszczędność przestrzeni docenią lampowentylatory Trio. Urządzenia mają formę przylegających do sufitu plafonów, utrzymanych w stonowanej kolorystyce chromu, tytanu i bieli.  Estetyka wykonania i przyciągające wzrok materiały sprawiają, że lampowentylatory Trio sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Urządzenia objęte są 2-letnią gwarancją i posiadają szereg funkcji wpływających na komfort użytkowania, takich jak: 3 prędkości wentylacji, regulacja barwy i jasności światła i wyłącznik czasowy. Urządzenia sterowane są za pomocą pilota.

Lampowentylatory Milagro

Producentem plafonów z funkcją wentylatora jest także firma Milagro. Urządzenia posiadają 2-letnią gwarancję producenta i również są sterowane pilotem, który umożliwia wygodny wybór funkcji takich jak barwa i jasność światła oraz prędkość i tryb rotacji wentylatora. Lampowentylatory Milagro będą efektownie podkreślać styl nowoczesnych wnętrz. Model Zonda charakteryzuje się futurystycznym wyglądem oraz kontrastową kolorystyką. Nieco bardziej uniwersalną propozycję stanowi transparentna plafoniera Mistral.

Lampowentylatory Azzardo

Lampowentylatory Azarro dedykowane są do wnętrz o powierzchni ok. 25 m2. Każde z urządzeń objęte jest 2-letnią gwarancją i jest obsługiwane przy pomocy dołączonego pilota. Sterowaniu podlegają takie parametry jak: prędkość robocza, timer czasowy i natężenie światła. W zależności od upodobań klienta, lampowentylatorów Azzardo można używać także bez modułu LED. W tym celu należy zamontować dołączony dekielek utrzymany w kolorystyce wentylatora. Urządzenia cechuje cicha praca i możliwość użytkowania zimą, jak i latem.

Oświetlenie, chłodzenie, dekoracja

Lampowentylatory to rozwiązanie, które pozwala cieszyć się wieloma funkcjonalnościami w jednym urządzeniu. Zapewniają dobrą wentylację powietrza oraz sprawdzą się jako pełnoprawne oświetlenie sufitowe, stanowiąc przy tym niebanalną dekorację każdego wnętrza. Większość z nich posiada funkcję zmiany kierunku obrotu śmigieł, dzięki czemu lampowentylator to urządzenie niezbędne zarówno w upalne lato, jak i podczas zimowych dni.