Lampy dla dzieci

Lampy dla dzieci

Jeśli pragniesz stworzyć swojemu dziecku pokój, który będzie przytulny i komfortowy, a twoja pociecha będzie wracała do niego z przyjemnością, wybierz lampy, które emitują odpowiednio ciepłą barwę światła, są bezpieczne w użytkowaniu i potrafią nadać każdemu wnętrzu niesamowitego, dziecięcego klimatu.

 

 

 

Lampa sufitowa tworzy atmosferę

Dzieciństwo, to szczególny okres naszego życia, w którym poczucie bezpieczeństwa jest wyjątkowo istotne. Dla każdego dziecka, naturalnym miejscem, w którym czuje się bezpiecznie, jest jego pokój. To w nim znajduje schronienie, poznaje świat, bawi się, uczy i wypoczywa. Odpowiedzialny rodzic, któremu zależy na prawidłowym rozwoju swojego dziecka, powinien zadbać o to, aby w tych wszystkich czynnościach, dziecku towarzyszyło jak najlepsze światło. Biorąc pod uwagę współczesne trendy i niezwykłą różnorodność w aranżacjach dziecięcych pokoi, nie powinno nas dziwić, że współczesny rynek lamp dla dzieci jest tak bogaty i zróżnicowany. Jednak mimo rozmaitego kształtu, zastosowanych materiałów i wzornictwa, niezmiennie, od kilku lat dominują na nim lampy w pastelowych barwach. Kolory te, tworzą miłe i przytulne wnętrza, dzięki czemu tak chętnie malujemy nimi ściany. Dla dziecka ma to znaczenie szczególne, gdyż im bardziej ciepłe i przytulne wnętrze, tym chętniej chce ono w nim przebywać i bezpieczniej się tam czuje. Absolutnym hitem kilku ostatnich lat są motywy bajkowe i lampy przedstawiające wizerunki ulubionych dziecięcych bohaterów, jak np. Lampa wisząca Nowodvorski Barbie, która z całą pewnością doskonale sprawdzi się w pokoju każdej dziewczynki.

Biurko – jak i czym je oświetlić?

Drugim, niezwykle ważnym elementem oświetlenia dziecięcego pokoju, jest oczywiście lampa stojąca. Oświetli ona biurko naszego dziecka, lub stolik, przy którym odrabia lekcje, bawi się, pracuje przy komputerze lub oddaje się innym zajęciom. Lampka biurkowa zapewnia odpowiedniej jakości światło, pozwala też oświetlić niezbędny obszar, bez uruchamiania oświetlenia sufitowego, jeśli nie ma takiej potrzeby. Lampka na dziecięce biurko powinna nie tylko gwarantować poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim, musi być bezpieczna w użytkowaniu. Właśnie dlatego, powinna zostać wykonana z materiałów, które nie grożą skaleczeniem i innymi wypadkami. Najlepiej więc sprawdzą się tu lampki wykonane z tworzyw sztucznych, które są lekkie, bezpieczne i nie posiadają ostrych krawędzi. Dobrze w powyższe kryteria wpisuje się lampa biurkowa Eglo Firmo, która charakteryzuje się prostym wyglądem, dzięki czemu będzie pasowała do różnych aranżacji pokoju dziecinnego.

Proponowane produkty: