Lampa stanowi jeden z podstawowych elementów każdego pomieszczenia. Rynek obfituje w różnego rodzaju produkty z tej kategorii. Nie powinno budzić jednak wątpliwości, że podczas wizyty w sklepie z oświetleniem, największą uwagę przyciągają lampy ekskluzywne – charakteryzuje je elegancki design i wysoka jakość wykonania, wobec czego są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. To właśnie te modele pozwalają stworzyć niecodzienne aranżacje zachwycające efektami świetlnymi.

To jest teraz modne

Ze względu na sporą różnorodność stylów dostępnych na rynku lamp każdy klient jest w stanie wybrać te odpowiednie dla siebie. Obecnie dużą popularnością cieszą się głównie modele w stylu skandynawskim, loftowym, klasycznym oraz art deco. Lampy o kulistym kształcie, wielopunktowe żyrandole, lampy w wydaniu XXL, a także podwieszane ledowe obręcze to tylko jedne z przykładów modnych w ostatnich sezonach lamp.

Lampy ekskluzywne do salonu, czyli propozycja dla najbardziej wymagających

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, to w salonie istnieje największa możliwość zmiany wystroju wnętrza poprzez zastosowanie odpowiednich dodatków. To właśnie dlatego tak wiele osób przywiązuje wagę do wyboru odpowiedniego oświetlenia salonu. W tym przypadku najlepszy wybór stanowią lampy ekskluzywne, czyli wyselekcjonowane modele uznanych producentów, które są w stanie zachwycić nie tylko oko domowników, ale także przybyłych gości. Należą do nich m.in. żyrandole do salonu, które mogą posłużyć zarówno jako uzupełnienie dotychczasowego wystroju wnętrza, jak również stanowić osobny akcent we wnętrzu. Przykładowo, świetną propozycją są lampy kryształowe które można uznać za eleganckie, stylowe i ponadczasowe. Jedną z najbardziej wytwornych propozycji tego rodzaju stanowi bogato zdobiona lampa Markslojd Lacko Korona 100659.  Na uwagę zasługuje także typowo nowoczesny wzór – wielopunktowe  lampy wiszące z metalowymi soplami zakończonymi źródłami światła; modele tego rodzaju znajdziecie w ofercie producenta MAXlight. Ciekawe są także lampy wiszące Azzardo Diablo, ponieważ charakteryzują się wysoką jakością wykonania, klasycznymi rozwiązaniami i łączą w sobie finezję kształtów z uniwersalną kolorystyką. Niecodzienną propozycją są także zjawiskowe świetliste łuki i obręcze przypominające motywy galaktyczne. Model Azzardo Wheel XXL AZ3138 to doskonały reprezentant tej kategorii wyróżniający się rozmiarem oraz ciekawą kompozycją.

Jak wybrać odpowiednią lampę?

Wybór ekskluzywnej lampy to nie lada wyzwanie, ponieważ stanowi ona zazwyczaj centralny punkt w pomieszczeniu. Aby móc cieszyć się doskonale wkomponowanym w wystrój wnętrza modelem, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na początku należy określić, w jakim pomieszczeniu zostanie zamontowana lampa oraz w jakim powinna być rozmiarze. Ważne jest również, aby przed wizytą w sklepie posiadać w głowie zarys, jak mniej więcej powinno prezentować się oświetlenie – określić jego kolorystykę i styl. Warto również wziąć pod uwagę, jakie źródło światła zostanie wykorzystane – LED czy standardowa żarówka. Określenie najważniejszych cech lampy jest niezmiernie ważne, gdyż pomaga w doborze odpowiedniego egzemplarza.