Ogród – miejsce, w które warto włożyć duszę. Pielęgnowany i pomysłowo zaprojektowany będzie wizytówką każdej nieruchomości. Kluczowe dla eksponowania najbardziej atrakcyjnych punktów ogrodu jest oświetlenie zewnętrzne. Pełni również bardzo praktyczną funkcję – po zmierzchu pozwala bezpiecznie poruszać się po posesji. Jakie trendy zyskują uznanie w 2021 roku? Przyjrzyjmy się najciekawszym inspiracjom.

Sezon 2021 to szare ogrody

Jednym z nieoczekiwanych trendów, które zaczynają dominować w sezonie 2021, są tak zwane szare ogrody. Niektóre źródła donoszą, że początek tej fascynacji szarością dał popularny w USA film dokumentalny „Szare ogrody”. Dlaczego ten kolor dominuje w aranżacjach i jak dostosować do niego lampy zewnętrzne? Szarość symbolizuje potrzebę stałości i solidności, cechy tak potrzebne, gdy na świecie szaleje pandemia Covid-19. Rośliny w szarym ogrodzie to przede wszystkim byliny o srebrzystych liściach, które zastępują klasyczną zieleń. Aby spotęgować efekt, można wykorzystać oświetlenie zewnętrzne i meble ogrodowe. Kinkiety zewnętrzne, których oprawy są srebrne lub matowoszare to absolutny „must have” w sezonie 2021.

W parze z szarym ogrodem idą również trendy ekologiczne. Od wielu lat bezustannie zyskują zwolenników. Z tego względu miejsca, w których uprawia się warzywa oraz swobodnie zaaranżowane rabaty kwiatowe są w modzie. Warto wykorzystać źródła światła, aby po zmierzchu wyeksponować takie punkty. Na przykład lampa wisząca zewnętrzna, oczywiście w szarym kolorze, która wyeksponuje warzywniak doskonale spełni założenia obecnych trendów. Ale nie tylko ona.

Sezon 2021 to również ogrody w bieli

Przeciwnym, ale równie atrakcyjnym trendem, są białe ogrody. W jaki sposób aranżuje się taką przestrzeń? Główną rolę odgrywa biel – zarówno kwiatów, jak i wyposażenia. Łatwo dostosować ogród do modnej bieli, kiedy na tle ciemniejszej zieleni umieści się byliny łagodnie różniące się odcieniem, a między nimi posadzi kępy różnych białych kwiatów. Oczywiście warto dostosować do tego oświetlenie. W naszej ofercie znajdziecie rozmaite lampy i kinkiety zewnętrzne, których obudowy są białe. Umieszczenie ich w wielu miejscach ogrodu będzie stanowić wspaniałą ozdobę. W ten sposób można dostosować aranżację do trendów, jakie obowiązywać będą w nadchodzącym sezonie.

Oświetl podwyższone grządki

W 2021 roku modne stało się wysiewanie do wysokich skrzynek wypełnionych ziemią. Czy nie jest to świetny sposób na wykorzystanie oświetlenia zewnętrznego? Aby wyróżnić swoją uprawę, warto użyć źródła światła. Idealnie sprawdzi się lampa wisząca zewnętrzna – najlepiej w srebrnej, szarej albo białej obudowie! Można w ten sposób uzyskać niezwykły efekt estetyczny i wzbudzić zazdrość wszystkich sąsiadów!

Jak widać sezon 2021 przynosi wiele ciekawych trendów w ogrodnictwie, a co za tym idzie daje mnóstwo możliwości, by zaaranżować oświetlenie zewnętrzne. Warto skorzystać ze sprawdzonych podpowiedzi, aby ogród był piękny i na czasie.