Okres świąteczny to czas, w którym dajemy się ponieść szaleństwu i ochoczo dekorujemy nasze domy, podwórza, a także miejsca pracy czy ulice. Aby poczuć świąteczny klimat warto wystroić własne otoczenie w ponadczasowe ozdoby takie jak świąteczne łańcuchy, bombki i różnokolorowe lampki. Oto kilka pomysłów na dekoracje, które idealnie połączą tradycję z nowoczesnością i z pewnością umilą świąteczny czas.

Bombki 

Bombki to prawdopodobnie najbardziej popularne dekoracje świąteczne. Chociaż zazwyczaj zdobią one gałęzie choinki, mogą być właściwie wszędzie. Klasyczna bombka przywodzi na myśl małą czerwoną kulę ozdobioną brokatem lub wzorem nawiązującym do tradycji świątecznych. Obecnie jednak coraz częściej można spotkać się z odejściem od tradycyjnej formy na rzecz bardziej wymyślnych i oryginalnych kształtów.

Dużą popularnością cieszą się bombki imitujące kształt innych charakterystycznych ozdób świątecznych. Nie trudno natknąć się na bombki w kształcie choinki, świątecznej laski albo czapki świętego Mikołaja. Stanowią one idealne połączenie nowoczesności z tradycją, ponieważ nawiązują ściśle do świątecznych symboli, odchodząc jednocześnie od klasycznej formy okrągłej bombki.

Ciekawą alternatywą dla bombek typowo świątecznych są bombki tematyczne. Ich kształty mogą imitować wygląd przeróżnych rzeczy, na przykład samochodów, planet, elementów odzieży, a nawet sławnych budowli. Ten rodzaj bombek sprawdza się idealnie jako ozdoba spersonalizowana, którą może wybrać pasjonat astronomii, motoryzacji czy podróży.

Świąteczne lampki

Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne to nieodłączny element świątecznych dekoracji. Lampki można napotkać wszędzie: na choinkach, słupach miejskich, balkonach, a także fasadach budynków i dachach domów. Tradycyjne lampki to najczęściej zbiór jednokolorowych światełek, chociaż i w tym przypadku twórcy ozdób znajdują miejsce na powiew świeżości zarówno w kwestii kolorystyki, jak i na przykład kształtu kloszy. Jeśli szukacie wyjątkowego oświetlenia drzewka świątecznego, w naszej ofercie znajdziecie kilka ciekawych propozycji – lampki w kształcie papierowych gwiazdek, aniołków, klasyczne lampki LED, a także lampki LED łezki o nienachalnym designie.

Girlandy świetlne to rodzaj ozdobnych lampek o szerokim zastosowaniu. Jako, że przybierają one formę łańcucha z doczepionymi lampkami, mogą służyć jako ozdoba choinkowa albo dekoracja dachu, ściany lub balkonu – znakomicie prezentują się jako świąteczne oświetlenie zewnętrzne. Podobnie jak w przypadku bombek, girlandy mogą przybierać różne formy. Miłośnicy tradycji znajdą jednolite lampki w kolorze czerwonym lub białym. Z kolei ci, którzy szukają bardziej nowoczesnych ozdób mogą postawić na różnokolorowe girlandy o wielu trybach pulsowania i mrugania, dzięki czemu ozdoba będzie świecić nie tylko pięknie, ale też dynamicznie.

Istnieją także ozdoby łączące cechy lampek oraz bombek. Są to lampki dekoracyjne zwane cotton balls. Kształtem i jednolitą kolorystyką przypominają tradycyjne bombki, jednak w ich środku znajduje się żarówka emitująca białe światło. Dekoracje te połączone są ze sobą ozdobnym kablem, tworzą więc swego rodzaju łańcuch. Jest to idealna ozdoba na choinkę, która zastąpi tradycyjne lampki i bombki, łącząc je w jedną oryginalną dekorację.

Podsumowanie

Szukając ozdób świątecznych, można wybierać spośród dekoracji tradycyjnych lub nowoczesnych i spersonalizowanych. Niezależnie od gustu, warto postawić na ozdobniki ponadczasowe i funkcjonalne, jak bombki, girlandy świetlne czy lampki cotton balls.