Wydaje się, iż istnieją pewne cechy charakterystycznego dla amerykańskiego wystroju wnętrz, jednak czy faktycznie można mówić o oddzielnym sposobie dekoracji? Ciężko przede wszystkim o jednorodność ponieważ ten rozległy kraj łączy w sobie różnorodne stylizacje mieszkań i domów. Bez wątpienia jednak należy wspomnieć o przestrzenności, funkcjonalności, elegancji i harmonii, a także odpowiednim oświetleniu, które podkreśla wnętrza.

Wnętrza amerykańskie

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wielkość pomieszczeń. Tak samo w przypadku salonu, jak też kuchni, czy sypialni, tego rodzaju pomieszczenia mają duży metraż. To z kolei wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Ważne są tak samo centralnie rozmieszczone lampy, które pełnią funkcję głównego oświetlenia, jak też punktowe typy oświetlenia. Pozwala to na podkreślenie walorów poszczególnych przestrzeni i zapewnia możliwość ich komfortowego użytkowania. Okazuje się jednak, że „amerykańskość” tkwi w szczegółach i zazwyczaj każdy z nas utożsamia ją z charakterystycznymi dodatkami wnętrzarskimi czy przedmiotami użytku codziennego, które rzadko spotkać można na naszym kontynencie. Dziś pod lupę bierzemy osprzęt elektryczny, który znacznie różni się od tego spotykanego w naszych domach.

Unikalny osprzęt elektryczny

Jego zadaniem jest łączenie, jak też ochrona przewodów elektrycznych. Poprzez wykorzystanie różnego typu puszek elektrycznych czy listew elektroinstalacyjnych, jak też uchwytów możliwe jest stworzenie funkcjonalne instalacji, która pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe wykorzystywanie różnego typu urządzeń i uruchamianie oświetlenia. Spora ilość lamp w pomieszczeniach wymaga, aby włącznik światła pozwalał zarówno na zapalenie tylko części oświetlenia, jak też jego całości. Czas jednak wreszcie odpowiedzieć na pytanie: czym wyróżniają się łączniki w stylu amerykańskim? Otóż główną ich cechą jest klawisz – niewielki, wystający o unikalnym kształcie. Dotychczas tego typu łączników nie pośledzilibyśmy w naszych domach, ale dzięki firmie Karlik powoli ulega to zmianie. Co powiecie na umieszczenie takich rozwiązań w swoich wnętrzach?

Łączniki Karlik – seria Deco i Mini

Styl amerykański doskonale oddają produkty firmy Karlik. Seria Deco i Mini to wysokiej jakości elementy, których design doskonale oddaje ducha amerykańskich wnętrz. Charakterystyczny kształt klawisza urzeka swoją oryginalnością i doskonale podkręca klimat stylizacji. To oryginalność, o którą pokusić się mogą wszyscy miłośnicy niestandardowych rozwiązań. Seria Deco i Mini umożliwia stworzenie w pełni funkcjonalnego systemu – dostępne są łączniki jednobiegunowe, podwójne, schodowe, krzyżowe, a także modele z piktogramami (schodami czy dzwonkiem). Producent w seriach oferuje również moduły podświetlające do kompletu, gniazda antenowe, gniazda multimedialne, gniazda podwójne i szereg innych rozwiązań dopasowanych stylistycznie. Do tego możecie wybierać spośród wielu wersji kolorystycznych! Na szczególną uwagę zasługuje gustowny czarny mat, odważne kolorowe ramki czy motywy drewniane czy betonowe. Jest w czym wybierać!