Systemy wentylacyjne to rozwiązania stosowane obecnie w każdym domu, głównie ze względu na dobrą jakość powietrza. Podczas montażu wentylacji zazwyczaj zależy nam na ograniczeniu wilgoci w pomieszczeniach, łącznie z eliminacją drobnoustrojów oraz niechcianych zapachów. Obecne systemy wentylacyjne tworzą mechaniczny schemat, w którym wentylator połączony jest z odpowiednimi kratkami służącymi do cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach domowych. Taki układ tworzy również źródło wyrzutu powietrza na zewnątrz, co pozwala na idealną wentylację.

Jakie systemy wentylacyjne warto zastosować w naszych domach? Jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych rozwiązań? Z pomocą przychodzi marka Awenta, która w swojej ofercie posiada najnowsze rozwiązania w zakresie wyposażenia zestawów wentylacyjnych.

Systemy wentylacyjne do łazienki – które wybrać?

W pomieszczeniach takich jak łazienka, gdzie występuje mały metraż, wystarczy zastosowanie klasycznej kratki wentylacyjnej. Podczas instalacji warto pamiętać, aby miejsce kratki było mniej więcej po środku łazienki, bowiem wtedy strumień powietrza będzie docierał do całego pomieszczenia. W ofercie kratek wentylacyjnych od firmy Awenta znajdziemy szeroki wybór asortymentu m.in kratki metalowe nierdzewne kwadratowe i okrągłe z gwarancją na dwa lata. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także anemostat nawiewny i wywiewny, który zapewni swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczenia przy bardzo szczelnych oknach. Anemostaty coraz częściej zastępują popularne kratki wentylacyjne ze względu na możliwość ustawienia przenoszonego przez nich powietrza, jak i przebiegu powietrza nawiewanego do wewnątrz. Taki system pozwala nie tylko kontrolować prawidłowość działania wentylacji, ale dodatkowo daje możliwość ogrzania pomieszczenia wewnątrz. Łazienka to miejsce, w którym gromadzi się dużo wilgoci, dlatego w tym wypadku skutecznym rozwiązaniem okaże się wentylator Awenta dostępny w wersji z czujnikiem czasowym oraz osobnym wyłącznikiem. Wentylator pozwoli pozbyć się nagromadzonej pary wodnej oraz nieświeżego powietrza podczas codziennych czynności. Innowacyjnym rozwiązaniem dla wielu osób może okazać się czerpnia-wyrzutnia, która za sprawą poprzecznie ułożonych lamelek kieruje strumień powietrza w dół,  zabezpieczając tym samym kanał wentylacyjny przed czynnikami atmosferycznymi. Obecnie jej zastosowanie cieszy się coraz większym powodzeniem, zwłaszcza w systemach rekuperacji. W kwestii estetycznej do zamaskowania wyżej wymienionych elementów wentylacyjnych idealnie sprawdzi się panel dekoracyjny – obecnie produkty reprezentują ciekawe wzornictwo oraz różnorodną kolorystykę.

Jeżeli chodzi o nowoczesne rozwiązania dotyczące systemów wentylacyjnych, firma Awenta prezentuje szeroki wybór produktów, dopasowanych do potrzeb każdego klienta. W ofercie znajdziemy najnowsze rozwiązania z zakresu systemów wentylacyjnych, stosowane także w procesie rekuperacji. Podczas wyboru odpowiedniej wentylacji, najważniejsze jest to, aby dany system był w pełni niezawodny, funkcjonalny, a co najważniejsze bezpieczny nie tylko w użytkowaniu, lecz także w procesie instalacji.