Drewno to niezwykle uniwersalny materiał, który możemy znaleźć w zestawieniu aktualnych wnętrzarskich trendów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jego naturalna estetyka i ponadczasowy charakter wpisują się w niemalże wszystkie popularne style aranżacji wnętrz. Od surowych loftowych przestrzeni, przez tradycyjne wnętrza w stylu skandynawskim, aż po eleganckie pomieszczenia w nowoczesnym stylu glamour. Drewno, zwłaszcza w formie praktycznych dodatków, jak chociażby oświetlenie, potrafi nadać ciekawego charakteru każdemu wnętrzu.

W parze ze światłem

W ostatnich sezonach szczególnie modnym towarzystwem dla drewna jest światło. Oświetlenie niezaprzeczalnie pełni ważną funkcję w każdym pomieszczeniu, a drewno nadaje mu ciepłego, sielskiego charakteru. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na mobilną lampę stojącą, subtelny żyrandol czy uniwersalny kinkiet drewniany, dokonujemy dobrego wyboru zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Warto wspomnieć, że możemy dobrać rodzaj i kolor drewna do charakteru wnętrza lub zdecydować się na akcesoria, które łączą drewno i inny materiał, taki jak stal czy szkło. Tego typu moduły oświetleniowe stanowią efektowny, a zarazem trwały i ponadczasowy dodatek.

W zgodzie z naturą

Wśród licznych zalet akcesoriów wnętrzarskich z drewna warto wskazać przede wszystkim ich unikatowość – nie ma dwóch identycznych drzew, więc nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Decydując się na zakup lampy z drewna, możemy być zatem pewni, że wchodzimy w posiadanie przedmiotu, który jest niepowtarzalny. Struktura naturalnego drewna jest również na tyle wdzięczna, że możemy ją modyfikować w zależności do swoich potrzeb. Przykładowo, jeśli posiadamy dodatki z drewna pokrytego lakierem, możemy go usunąć za pomocą papieru ściernego i pokryć farbą w dowolnym kolorze. Warto też dodać, że drewniane lampy są w pełni ekologiczne i można poddać je recyklingowi. Tego typu dodatki sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych, kolonialnych czy vintage.

Drewniane akcesoria wnętrzarskie to modny, a zarazem praktyczny wybór. Dostępne na rynku lampy z drewna różnią się rozmiarem, kształtem, kolorystyką czy ilością źródeł światła, dlatego dobór odpowiedniego modelu nie stanowi żadnego problemu.