Każdy z nas marzy o wnętrzu, które będzie zachwycać nie tylko domowników, ale i wszystkich odwiedzających. Podczas jego urządzania ważny jest nie tylko dobór kolorów ścian, mebli i dodatków, ale i oświetlenia, które nada finalnego charakteru stworzonym przez nas aranżacjom. Jakie trendy będą panować w oświetleniu jesienią 2021?

Podczas planowania aranżacji pomieszczeń w domu, bez względu na ich funkcję, zwróćmy uwagę nie tylko na meble, ale i oświetlenie. Jego zadaniem jest przede wszystkim rozjaśnienie pomieszczeń, ale także nadanie im indywidualnego charakteru. Dobre lampy muszą zatem wyróżniać się funkcjonalnością oraz stylem. Podczas aranżowania wnętrz, warto wziąć pod uwagę panujące trendy. Należy pamiętać, że jest to jedynie inspiracja, którą możemy połączyć z indywidualnymi preferencjami. W ten sposób stworzymy własną, idealną przestrzeń.

Jakie trendy będą królować w oświetleniu jesienią 2021?

Jesienią 2021 roku umocni się kilka dobrze znanych trendów wnętrzarskich. W modnych wnętrzach wciąż będą zachwycać m.in. kinkietylampy wiszące, a także plafony o kulistym kształcie. Na uwagę w tym sezonie zasłużą także bardzo okazałe żyrandole wielopunktowe. Zwłaszcza wariant oświetlenia, gdzie okrągłe klosze lamp przylegają do prostej konstrukcji z rurek. Taki rodzaj lamp znajdziesz m.in. wśród propozycji marki Lemir czy Markslojd. Doskonałym przykładem lamp w tym stylu jest jedna także z serii Italux. Znajdziemy tam bowiem zarówno większe, jak i mniejsze warianty żyrandoli wielopunktowych. Jesienią 2021 roku powrócą również niezwykle kiedyś modne lampy kule postawione na cylindrze lub modele wiszące oprawione złotymi obręczami. Wyglądają one delikatnie i elegancko, doskonale uzupełnią zatem zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrza.

Eco design

Eco design to jeden z najpopularniejszych stylów roku 2021. Mowa tu nie tylko o oświetleniu, ale także aranżacji wnętrz. Jesienią będziemy świadkami powrotu do trendów nawiązujących do natury. Wnętrza w stylu skandynawskim oraz boho, pełne kolorów ziemi oraz naturalnych barw i materiałów takich jak wiklina, rattan oraz bambus podbiją serca wszystkich Polaków. W stylu eco dominować będą naturalne materiały wykorzystane do produkcji oświetlenia – lampy wykonane z granitu, drewna, marmuru, bazaltu, lastryka, a także betonu.

Lampy z kolorowego szkła

Lampa sufitowa wykonana z kolorowego szkła będzie jednym z trendów jesieni 2021. Kolorowe klosze wyglądają bowiem lekko, a dzięki zdecydowanym kolorom z łatwością ożywiają wnętrze. Jesienią wciąż popularne będą kinkiety w odcieniach brudnego różu, fioletu, zieleni, pomarańczy oraz błękitu. Takie rozwiązanie znajdziemy wśród lamp Argon (np. Argon Sines). Producent oferuje nam bowiem szeroką gamę różnokolorowych produktów o ciekawej fakturze w różnorodnych kształtach.

Lampy w wersji XXL oraz na wysięgniku o nowoczesnym designie

Na salony wrócą duże zwisające lampy, a także stojące lampy z dużym, okrągłym kloszem. W modzie będą również lampy na wysięgniku. Oba rodzaje lamp charakteryzują się niezwykle nowoczesnym wykończeniem. Ten rodzaj oświetlenia znajdziemy wśród lamp Azzardo – świetnym przykładem jest finezyjny kształt lampy Azzardo Waves lub podłogowa pokaźna lampa Azzardo Tosca.

Urządź swoje wnętrze zgodnie z nadchodzącą modą – sprawdź, co ciekawe znajduje się w naszym asortymencie!