FIBARO jest bezprzewodowym systemem automatyki domowej, opartym o technologię radiową. Dzięki temu istnieje możliwość uinteligentniania także istniejących tradycyjnych instalacji elektrycznych, bez działań remontowych, uszkadzania ścian, modernizowania rozdzielnic. Elementami systemu można sterować za pomocą komputera, smartfona lub tabletu. Współpracuje także z systemami sterowania głosowego Google Assistant, Apple Siri, Amazon Alexa.

schemat inteligentnego domu fibaro

Technologia Z-Wave, w jakiej został wykonany, to wiodące rozwiązanie w zakresie bezprzewodowej automatyki domowej. Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń różnych producentów, które są wzajemnie kompatybilne i można je wspólnie łączyć w jeden system. System Fibaro poprzez specjalne pluginy może także współpracować z wieloma urządzeniami: klimatyzacją, urządzeniami grzewczymi, RTV, AGD, zraszaczami, napędami bramowymi, roletami, markizami, alarmami, systemami monitoringu… To sprawia, że system Fibaro ma nieograniczone możliwości rozbudowy, przy czym można zacząć od kilku urządzeń, a potem w miarę możliwości lub potrzeb rozbudowywać go nawet do 230 urządzeń obsługiwanych przez jedną centralę. Istnieje możliwość współdziałania dwóch bądź więcej niezależnych systemów w jednym budynku albo zbudowania bardzo rozległej sieci z jedną centralą „master” oraz podrzędnymi centralami ustawionymi jako „slave”.

System Fibaro może funkcjonować bez dostępu do internetu, jeśli użytkownik nie potrzebuje z niego korzystać poza zasięgiem własnej sieci Z-Wave. Internet jest niezbędny do aktualizacji oprogramowania, wykonywania kopii bezpieczeństwa i odtwarzania systemu z kopii, do korzystania z systemu lub serwisowania na odległość oraz sterowania głosem. Powiązane urządzenia mogą także pracować bez centrali, ponieważ komunikują się ze sobą bezpośrednio. Centrala jest konieczna do zaprogramowania ich wzajemnych powiązań oraz do funkcjonowania złożonych scen oraz korzystania z systemu poza domem.
​>> kliknij po szczegóły oferty Fibaro