Wiele osób marzy o domowym spa ukrytym w zaciszu własnego domu, lecz rezygnuje z niego ze względu na wysokie koszty inwestycji czy brak czasu i motywacji do działania. Jednak w rzeczywistości urządzenie komfortowej i funkcjonalnej łazienki może okazać się szybkie, łatwe i budżetowe. W tym przypadku wystarczy tylko kilka prostych patentów.

Oświetlenie – nieodzowny element wystroju każdej łazienki

Klimat spa w łazience najłatwiej uzyskać za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne. Odporność na wilgoć, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne to podstawowe parametry, jakie powinny posiadać tego typu produkty. Natomiast jeżeli chodzi o design oświetlenia, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania, kolorystykę, kształt i fakturę. Na rynku dostępne są kinkiety czy plafony łazienkowe wykonane w stylu minimalistycznym, loftowym, glamour bądź vintage, które umożliwiają płynną regulację natężenia światła i ilości źródeł światła.

Lampy do łazienki umieszczone bezpośrednio pod sufitem pozwalają na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia, bez niechcianych cieni czy załamań światła. Równie dobrze w roli głównego źródła światła sprawdzi się plafon łazienkowy, ściśle przylegający do ściany lub sufitu. Przy projektowaniu funkcjonalnej łazienki nie należy zapominać o odpowiednim doświetleniu lustra oraz prysznica lub wanny. Ledy, halogeny czy kinkiety łazienkowe zapewne będą pomocne przy codziennej toalecie i pielęgnacji.

Odpowiednia wilgotność powietrza – klucz do komfortowego odpoczynku

Dopasowane do wystroju wnętrza i funkcjonalne lampy łazienkowe to nie wszystko, aby móc w pełni odpoczywać w swoim domowym spa. Równie ważna, co oświetlenie jest odpowiednia wilgotność i temperatura powietrza. Najłatwiej kontrolować ją poprzez instalację wentylatorów łazienkowych. W ten sposób z pewnością unikniemy pleśni i grzybów na posadzce, ścianach czy elementach ceramiki sanitarnej. Wentylatory łazienkowe mogą odprowadzać powietrze zarówno bezpośrednio na zewnątrz budynku, jak i do komina. Większość dostępnych na rynku modeli charakteryzuje się bardzo wysoką kulturą pracy, możliwością płynnej regulacji wilgotności, wysoką wydajnością, solidnym wykonaniem oraz eleganckim wyglądem.

Estetyczne i funkcjonalne oświetlenie oraz wentylatory łazienkowe dostosowane do kubatury pomieszczenia stanowią podstawę domowego spa. Dodatkowo wystarczy odświeżenie ścian i armatury oraz zadbanie o rośliny, świece zapachowe i inne elementy dekoracyjne, aby uczynić naszą łazienkę domowym centrum relaksu i odpoczynku.