
Kategorie
Producent
Kolor2
Ilość źródeł
Trzonek
Stopień ochrony (IP)
Rodzaj materiału
Rodzaj materiału2
Napięcie zasilania
Klosz
Materiał klosza
Możliwość ściemniania
Cena
Promocja





Osprzęt mocujący w instalacjach elektrycznych
W trakcie planowania instalacji elektrycznej pierwsze, o czym myślimy, to zaopatrzenie w odpowiedni osprzęt elektryczny. Nierzadko jednak okazuje się, że o wiele ważniejszą kwestią jest dobrej jakości osprzęt mocujący. Aby uniknąć opóźnień w wykonaniu instalacji, warto wcześniej pomyśleć o jego zakupie. Planując z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy mieć pewność, że znajdziemy najbardziej ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie.
Dobierz kołki rozporowe do nawierzchni
W zależności od wyboru, jakiego dokonaliśmy względem osprzętu elektrycznego, oraz od nawierzchni, w której powinien zostać zamontowany, znaleźć można wiele różnych rozwiązań. Podstawowym elementem każdej konstrukcji są różnorodne kołki rozporowe (https://www.hurtelektryczny.pl/kolki-rozporowe). Jeżeli nasza instalacja wykonana jest w styropianie, najlepiej sprawdzą siękołki plastikowe. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają mniejsze obciążenie oraz redukują ryzyko uszkodzenia styropianu. Do twardszych powierzchni, takich jak beton, cegła czy drewno warto wybraćkołki metalowe. Używając kołków rozporowych, bez problemu zamontujemy gniazdka, panele, łączniki, przyciski czy czujniki.
Organizacja okablowania – opaski zaciskowe
W organizacji okablowania pomocne okazują się opaski i uchwyty. Najpopularniejszym rodzajem tego osprzętu są, znane ze swojej wysokiej funkcjonalności, opaski zaciskowe typu trytytka. Ponadto w uzyskaniu satysfakcjonującego efektu wizualno-estetycznego wykorzystać można uchwyty kablowe. Dla przykładu w naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje uchwytów. Okrągły pozwala na przymocowanie kabla do ściany za pomocą gwoździa, co znacznie przyspiesza sam proces instalacyjny. Drugim rodzajem są uchwyty z kołkiem, służące do bezpośredniego montażu w ścianie. Uchwyty z kołkiem stanowią trwalsze rozwiązanie i sprawdzą się przede wszystkim w przypadku kabli, które są narażone na intensywne użytkowanie i potencjalne wyrwanie ze ściany, ponieważ działają na podobnej zasadzie, co kołki rozporowe.































