
Kategorie
Producent
Kolor
Kolor2
Ilość źródeł
Trzonek
Rodzaj materiału
Rodzaj materiału2
Napięcie zasilania
Klosz
Materiał klosza
Możliwość ściemniania
Cena
Promocja



Zabezpieczenia różnicowoprądowe
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabezpieczeń różnicowoprądowych. Zabezpieczenie różnicowoprądowe to mechanizm, który monitoruje przepływ prądu w obwodzie elektrycznym. Po wykryciu nieprawidłowości takich jak przerwa w dostawie prądu lub przepięcie natychmiast odcina zasilanie, aby zapobiec dalszym szkodom. Na rynku można wyróżnić trzy typy wyłączników różnicowoprądowych, ale wszystkie one mają tę samą podstawową funkcję: chronią dom lub firmę przed przepięciami elektrycznymi. Wyróżniamy kilka typów wyłączników różnicowoprądowych:
• niskoczułe – uruchamiają się przy prądzie zadziałania poniżej 30mA;
• średnioczułe – uruchamiają się przy prądzie zadziałania z zakresu 30 do 500 mA;
• wysokoczułe – uruchamiają się od 500mA;
Zabezpieczenie różnicowoprądowe mogą również zostać podzielone ze względu na typy prądów upływowych, które detektuje, między innymi:
• AC – detektuje upływy sinusoidalne
• A – który wyłącza się przy upływach ze stałą 6 mA
• B – racjonalnie nazywany uniwersalnym, który wykrywa także upływy wyprostowane.
Wyłączniki mogą również posiadać moduł, który uruchamia się podczas nadmiaru prądu i wtedy nazywane są RCBO.
Działanie oraz zalety zabezpieczenia różnicowoprądowego
Wyłącznik różnicowoprądowy chroni sieć zasilającą przed przeciążeniem i przegrzaniem. Osiąga się to przez wykrywanie różnicy prądu między każdą fazą systemu trójfazowego. Jeżeli różnica między dowolnymi dwiema fazami przekroczy określony próg, wyłącznik automatyczny zadziała.
Oto kilka zalet zabezpieczeń różnicowoprądowych:
• Chronią przed przeciążeniami, zwarciami i zwarciami doziemnymi,
• Zapewniają ochronę dla wszystkich typów urządzeń domowych i przemysłowych, w tym grzejników elektrycznych, klimatyzatorów i wentylatorów,
• Ich instalacja jest dosyć prosta.
Urządzenia te są powszechnie stosowane w instalacjach sieciowych zarówno w budynkach mieszkalnych komercyjnych jak i placówkach przemysłowych.
W jakich przypadkach wyłączniki różnicowoprądowe będą przydatne?
Wyłączniki różnicowoprądowe są bardzo przydatne w wielu sytuacjach, w których istnieje ryzyko porażenia prądem elektrycznym, nawet jeśli wydaje się, że nie będzie żadnego zagrożenia. Przykładowo wyłączniki różnicowoprądowe są doskonałym zabezpieczeniem przed pożarami spowodowanymi przez wadliwe okablowanie lub urządzenia z uszkodzonymi bezpiecznikami, ponieważ uruchamiają się po wykryciu prądu upływowego pochodzącego z obu źródeł.















































